
Åbent Hus og Danmarkspremiere i Randers
Duroc Machine Tool inviterer til Åbent Hus d. 24-26 februar 2025
Du er inviteret til Åbent Hus!
Vi ser frem til at byde velkommen til en spændende oplevelse med fokus på fremtidens teknologier:
Duroc Machine Tool inviterer skoler, kunder, potentielle kunder, samarbejdspartnere og leverandører til et par spændende dage i Randers, hvor vi har sammensat et imponerende maskine-line-up. Vi glæder os særligt til at præsentere den nye DNX 2100S fra DNS Solutions, der sætter nye standarder inden for præcision og effektivitet.
Derudover fremviser vi avancerede automationsløsninger og nye, innovative værktøjsløsninger, der kan løfte produktiviteten til nye højder.
Som noget helt særligt vil der også være live-demoer, der viser, hvordan kunstig intelligens (AI) kan effektivisere CAM-programmering og optimere arbejdsprocesserne. Vi ser frem til at dele inspiration og faglighed med jer alle!
Danmarkspremiere på DNX 2100S
Kom forbi til præsentationen af den revolutionerende DNX 2100S fra DN Solutions. Denne avancerede maskine sætter nye standarder for multitasking, præcision og innovation:
- Hoved- og subspindel, 0,0001° B-akse og fræsespindel til avanceret multitasking
- Built-In spindel med den højeste ydeevne og spændekraft i sin klasse
- Forbedret brugervenlighed med avancerede funktioner som fx. værktøjsbrud detektor
- Optimeret pladsudnyttelse med nydesignet emnegriber
- Integrerede softwarefunktioner som DSSV med henblik på perfekt bearbejdnings kvalitet og Eccentric Turning til specialopgaver
Innovatiove løsninger, du ikke vil gå glip af
Du får også mulighed for at opleve imponerende løsninger fra vore leverandører og samarbejdspartnere, herunder:
Automationsløsninger: Live-demo af fleksibelt robotanlæg med dobbelt pallette reol som håndteres med en stærk FANUC robot til maskinbetjening og SYNERGi Premier Robotcelle med 5-skuffeløsning til ind- og aflæsning af emner.
Værktøjer og køle-smøreløsninger: fra Eppinger, Roemheld, Fraisa, BIG Kaiser og Blaser
CAM Assist og AI: Live-demo demonstration af hvordan du med CAM Assist og hjælp fra AI kan færddiggøre 80% af din programmering på blot få minutter
Tilmeld dig allererede i dag.
Tilmeld dig allererede i dag.
-
📅 24. februar:
Fra kl. 10.00 til 14.00 åbner vi dørene for elever og lærere fra tekniske skoler, universiteter og andre fagskoler. Her får I mulighed for at udforske de nyeste teknologier og lade jer inspirere.📅 25. og 26. februar:
Kunder, potentielle kunder, samarbejdspartnere og leverandører inviteres til at kigge forbi. Kom og få en dialog med vores erfarne rådgivere om de mange muligheder inden for maskinbearbejdning, automation og værktøjer.